به نام خدا

داستان زیگ زیگ از جایی شروع شد که مسئله تولید و حمایت از تولید داخل در کشور بعنوان یک نیاز هم در سطح حکومت و هم در سطح مردم مطرح شد. زیگ زیگ از دل یک گروه معماری که نزدیک به 10 سال به معماری در نقاط مختلف کشور مشغول فعالیت هستند، متولد شد. آنچه که توسط ما برای کشور ضروری احساس شد، درست نقطه­ ایست که تمام صاحب نظران در زمینه پرورش نیرو برای کشور، توجه به آن را ضروری می­دانند. توجه به پرورش و تربیت از سنین پایه و کودکی.
متاسفانه مدیران در کشور ما به این موضوع توجه درخوری ندارند. به همین علت است که وقتی به بازار اسباب بازی در کشور نگاه می­کنیم، اکثر حجم بازار توسط اجناس وارداتی و بی‌کیفیت پر شده است و سهم تولید داخل با ظرفیت­ های فراوانی که دارد، بسیار اندک است. هرچند در سال­های اخیر برخی تولید کنندگان ایرانی ورود به این بازار داشته­ اند و محصولات خوبی هم تولید شده است.
تیم زیگ زیگ معتقد است آینده­ ای قدرتمند برای یک کشور، نیاز به افراد قدرتمند دارد. به همین دلیل شروع به فرایند طراحی و تولید اسباب بازی­های حرکتی – مهارتی، خلاقیت محور، توسعه پذیر، فکری و آموزشی نمودیم تا در ارتقاء سطح سلامت قوای جسمی و فکری و همچنین افزایش اعتماد به نفس کودکان ایفای نقش نماییم. موضوع سلامت و حفاظت از محیط زیست مسائل دیگری هستند که برای تیم زیگ زیگ از درجه بالای اهمیت برخوردارند . به همین دلیل ما به سمت تولید محصولات قابل بازیافت و رنگ­های پایه گیاهی مناسب برای کودکان رفتیم تا به منابع و سلامتی فرزندان سرزمینمان آسیبی نرسد. از این رو چوب های مقاوم را بعنوان ماده اصلی برای ساخت اسباب بازی­ ها انتخاب نمودیم.
زیگ زیگ در حال حاضر به تولید محصولاتی با اهداف تعیین شده مشغول است. یکی از اهداف و برنامه های اصلی ما ساخت یک شهر برای کودکان و نوجوانان است که خود بچه­ ها طراح و تولید کننده محصول در این شهر خواهند بود.
کودکان امروز ما آینده سازان فردای کشور هستند. هرچه آن­ها قوی­تر، خلاق تر و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، کشور در آینده با قدرت و سرعت بیشتری به سمت آرمان ها حرکت خواهد کرد.